FOTOCICLES 2017

El passat dimarts 14 de març es va celebrar al Saló d’Actes de la nostra escola l’acte de lliurament del Concurs de Fotografia FOTOCICLES 2017. Es tracta d’una activitat que organitza l’Àrea Audiovisual i a la qual es poden presentar tots els alumnes d’Estudis Professionals.

El passat dimarts 14 de març es va celebrar al Saló d’Actes de la nostra escola l’acte de lliurament del Concurs de Fotografia FOTOCICLES 2017. Es tracta d’una activitat que organitza l’Àrea Audiovisual i a la qual es poden presentar tots els alumnes d’Estudis Professionals.

En aquesta ocasió el tema proposat era INFÀNCIA. L’acte va comptar amb la presència de Ricard Dastis, responsable del Departament de Formació Humana i de Neus Marin que dirigeix el Departament d’Orientació Pedagògica. Ambdós van parlar sobre aspectes de la infància com el procés d’aprenentatge, la importància suport de la família o les infanteses castigades pels conflictes bèl·lics o la manca d’aigua.

Pel que fa als guardons, l’estudiant d’Il·luminació Albert Ramírez va obtenir el tercer premi i l’Helena Costa, que cursa el cicle de Realització, va guanyar el segon premi. El primer premi d’aquesta edició de Fotocicles va recaure en la Candela Jiménez, estudiant de primer de Realització.

L’acte va concloure amb un divertit vídeo on es van poder veure diferents fotografies dels professors durant la seva infantesa.

(Fotografies de l’acte realitzades per Jordi Costa, estudiant de 1r curs d'Il·luminació, captació i tractament d’imatge).