Experiència d’intercanvi a Lió

Alumnes de 3r d’ESO participen en una experiència d’intercanvi amb l'escola La Favorite 

| 05-10-2017

Aquest projecte s’emmarca en el programa d’intercanvis que l’escola tracta de potenciar per tal que els nostres alumnes tinguin l’oportunitat de conèixer altres països i altres persones i que l’experiència els ajudi a enriquir-se personalment tant com a posar en pràctica la llengua apresa a la classe. 

Els alumnes s’allotgen amb famílies dels estudiants de l’escola partner, i durant la seva estada, a més de millorar el seu francès, desenvolupen l’autonomia i el creixement personal. L'estada a Lió es complementa amb tot un seguit d'activitats culturals que ajuden els nostres alumnes a conèixer els trets més rellevants que han estat clau en la història de la ciutat.

 

 

Comparteix